Sveriges mest populära poddar

Framtidspodden – Mitt Nacka

Framtidspodden - Mitt Nacka, med Agneta Sjödin

35 min • 3 februari 2025

Samtal om Nacka, framtiden och hur vi tillsammans medverkar till den bästa platsen att bo och leva på. Vem skapar framtiden och hur förenar vi olika viljor? Hur skapar vi goda livsmiljöer i mötet mellan huvudstadens puls och skärgårdens lugn.

Agneta Sjödin är ett av Sveriges mest kända TV-ansikten. Hon har bott hela 27 år i Nacka och trivs väldigt bra med småstadskänslan och närheten till Stockholm. Agneta är mest känd för att ha varit en av de främsta programledarna för Fångarna på fortet och Let's Dance på TV4. Under sin karriär har hon också lett flera andra populära TV-program och arbetat som författare, där hon har skrivit både romaner och självbiografiska böcker med inslag av personlig utveckling och andlighet.

Henrik Kelfve, som är kommunikationsdirektör i Nacka kommun, medverkar i samtalet med reflektioner kring Agnetas resonemang om Nacka och framtiden.

Delta i Framtidsdialog Nacka:

www.nacka.se/framtidsdialog

 

 

00:00 -00:00